Realitná poradňa | Realitná kancelária Košice - VRK REAL PLUS s.r.o

Realitná poradňa

Nehnuteľnosť sa môže predávať aj keď na nej viazne hypotéka, exekúcia, dlh na nájomnom a podobne. Všetko sa vyrieši v kúpnej zmluve. Dlhy, exekúcie aj hypotéka sa vyplatia z kúpnej ceny. Nakoľko mnohí kupujúci s týmto majú problém a nechcú ísť do rizika kúpy nehnuteľnosti s dlhom, odporúčame Vám kontaktovať našu realitnú kanceláriu. My Vašu nehnuteľnosť odkúpime a Vaše dlhy vyrovnáme, alebo Vám poskytneme zálohu za Vašu nehnuteľnosť a z tejto zálohy Vaše dlžoby vyrovnáme. Samozrejme môžeme byt ponúkať aj formou sprostredkovania. Špecializujeme sa na zadlžené nehnuteľnosti a preto nie je problém pre nás pripraviť kúpne zmluvy a vyriešiť Vaše dlžoby. Poradenstvo a následná obhliadka nehnuteľnosti je zadarmo a k ničomu Vás nezaväzuje. Vzhľadom na naše dlhoročné skúsenosti a realitnú činnosť, Vám vieme nájsť iné bývanie. Naši klienti nekončia na ulici. Nechajte si od nás poradiť. Vyplňte formulár a my sa Vám ozveme. 

Pri kúpe družstevného bytu nekupujete samotný byt, ale členské a nájomné práva k bytu. S družstvom uzatvoríte nájomnú zmluvu na užívanie bytu. Vlastníkom bytu je stále družstvo. Takýto byt sa nedá kúpiť na hypotéku a je potrebné použiť vlastné finančné prostriedky. Ešte pred kúpou Vám odporúčame preštudovať si stanovy družstva, za akých podmienok je možné previesť členské a nájomné práva k bytu, výšku poplatkov s tým súvisiacich a v prípade ak si chcete odkúpiť neskôr byt do osobného vlastníctva, aká je anuita, t.j. zostatková hodnota bytu.

Najjednoduchšie a najrýchlejšie riešenie je ponúknuť Vašu nehnuteľnosť (byt, dom) realitnej kancelárii, alebo spoločnosti, ktorá sa zaoberá výkupom nehnuteľností. Rýchly, diskrétny obchod bez čakania na kupujúceho je dobrá voľba ak potrebujete, čo najrýchlejšie predať byt. Odporúčame Vám zvážiť komu svoju nehnuteľnosť ponúknete. Orientujte sa hlavne recenziami, ktoré nájdete na internete. Zistite si viac o firme, ktorá Vám výkup ponúkne, alebo ktorú budete chcieť osloviť. Ako dlho je na trhu, pozrite si ich web stránku, kto je konateľom spoločnosti, navštívte priestory, v ktorých spoločnosť sídli. Nenechajte sa zlákať rečami o najlepšom a najvyššom odkúpení. Všímajte si jednanie realitného makléra. Seriózna RK s Vami bude jednať na rovinu a nebude nič zatajovať. Nepodpisujte zmluvy "na kolene" u Vás doma. Porozmýšľajte o ponuke, ktorú ste dostali. Nie vždy tá najvyššia a najrýchlejšia ponuka je pre Vás aj najlepšia. Dobre si naštudujte Zmluvu o budúcej kúpnej zmluve a následne aj Kúpnu zmluvu. Pofidérnych obchodníkov s nehnuteľnosťami je momentálne veľmi veľa. Výkup renomovanou realitnou kanceláriou je najistejšia voľba.

Základom je dohoda. Realitný maklér sa príde na Vašu nehnuteľnosť pozrieť. Oboznámite ho so situáciou a Vašimi podmienkami. Realitný maklér Vám ponúkne cenu za akú Vašu nehnuteľnosť odkúpime. Vysvetlí Vám postup (záleží, či ide o nehnuteľnosť s hypotékou, exekúciou, dlhom, alebo ide o nezadlženú nehnuteľnosť). Pokiaľ dôjde k dohode, prídete k nám do kancelárie na Hutnícku ul. č. 22 v Košiciach a dohodnuté podmienky spíšeme v zmluve. Potom to už ide rýchlo. Vyrovnáme Vaše dlhy, exekúcie a nájdeme Vám bývanie. Pokiaľ sa nedohodnete s maklérom na výkupnej cene, nič sa nedeje. Za obhliadku a poradenstvo neplatíte a k ničomu sa nezaväzujete. Máte možnosť Vašu nehnuteľnosť zaradiť do našej ponuky a formou sprostredkovania Vám budeme hľadať kupujúceho podľa Vašich podmienok.

Nehnuteľnosti odkupujeme aj za trhové ceny. Záleží od lokality, poschodia, stavu nehnuteľnosti, dostupnosti, dopytu a zadlženosti. Odkupná cena je vždy na dohode. Realitný maklér Vás oboznámi s aktuálnou situáciou na trhu s nehnuteľnosťami, ponukou - dopytom, cenami nehnuteľností vo Vašom okolí a následne Vám povie za akú cenu Vašu nehnuteľnosť odkúpime. Ak s ňou nesúhlasite, môžete využiť našu ponuku sprostredkovania predaja. Budeme Vám hľadať kupujúceho podľa Vašich požiadaviek. Obhliadka a následné poradenstvo sú bezplatné a k ničomu Vás nezaväzujú.

Dôležité je dopredu si zistiť v banke Vaše reálne šance na získanie hypotéky. Pokiaľ sa aj napriek prísľubu banky stane, že Vám hypotéku neschvália, môžete využiť služby nášho hypotekárneho poradcu. Ten urobí maximum, aby ste získali hypotéku.

Pražský typ bytu - Ide o veľmi vyhľadávaný typ bytu, nakoľko základnou charakteristikou tohto typu bytu je, že všetky priečky v byte môžete vybúrať a upraviť byt podľa svojich predstáv. Majú veľkú 6m loggiu a kumbál pred bytom. V pôvodnom stave je jadro bytu prechodové do kuchyne. Taktiež obývačka je prechodová do kuchyne. Poznáme veľký pražský 3 izbový typ, rohový pražský 3 izbový typ, pražský 4 izbový typ a malý 3 izbový pražský typ. Veľký 3 izbový pražský typ, 3 izbový rohový pražský typ a 4 izbový typ má celkovú rozlohu s príslušenstvom (pivnica, komora na chodbe) cca od 68m2 do 71m2. Malý pražský 3 izbový typ bytu má celkovú rozlohu s príslušenstvom cca od 54m2 do cca 59m2. Plocha loggie sa nezapočítava do výmery bytu. Rohový 3 izbový pražský typ má menšiu kuchyňu s oknom na bočnej stene bytového domu a veľkú obývačku. 4 izbový typ bytu má menšie izby a obývačka je prechodová do jednej izby aj kuchyne. Existujú aj pražské typy bytov bez loggie (napr. na Terase, ale aj na Železníkoch). 
Košický typ bytu - Má nosné priečky, úzku kuchyňu v tvare písmena L, menšiu cca 3m loggiu. Je vyhľadávaný kvôli priestranným izbám a ich nepriechodnosti. 

Balkón – S balkónom sa stretávame zvyčajne pri starších tehlových domoch, ale aj pri novostavbách. Ide o vysunutú plochu ohraničenú z troch strán do výšky zábradlia.
Lodžia – S lodžiou sa stretávame zväčša pri panelových blokoch. Ide o vsunutú plochu do fasády, alebo je súčasťou fasády a je z dvoch strán ohraničená od vrchu po spodok. V prednej časti je ohraničená do výšky zábradlia.
Terasa – Väčšia plocha s rôznym ohraničením zväčša bez zastrešenia.
Francúzske okno – Balkónové dvere ohraničené zábradlím, bez možnosti vystúpenia na nejakú plochu.

terasa
balkon
loggia

Máte ďalšie otázky?
Pýtajte sa. Vaše otázky očakávame na .

NÁJDETE NÁS

Naše kancelárie sa nachádzajú na 1. poschodí v budove v blízkosti Jumbo centra (bývalý Dom odborov) a hotela Yasmin (bývalý hotel Hutník) nad kaviarňou. Parkovanie do jednej hodiny zadarmo pred budovou Jumbo centra. Tešíme sa na Vás v pracovné dni od 8,00 do 16,00 hod. v piatok do 14,00 hod.
Prihlásenie pre maklérov