Hutnícka 22 / 1. posch.

040 01 Košice

0918 18 11 11

055 303 11 11

realplus@realplus.sk

vasilev@realplus.sk

Časté otázky

Mám dlh voči bytovému družstvu. Môžem predať byt?
Mám nehnuteľnosť zaťaženú hypotékou. Môžem ju predať?

Áno, nehnuteľnosť sa dá predávať aj s hypotékou, dlhom na nájomnom a podobne. Riešenie týchto problémov sa potom rieši v kúpnej zmluve. Mnohí kupujúci s týmto majú problém a nechcú ísť do rizika kúpy nehnuteľnosti s dlhom. Preto Vám odporúčame kontaktovať našu kanceláriu. My Vašu nehnuteľnosť odkúpime a Vaše dlhy za Vás vyrovnáme, alebo Vám poskytneme zálohu za Vašu nehnuteľnosť a z tejto zálohy Vaše dlžoby vyrovnáme.

Kedy je splatná provízia realitnej kancelárie?
Provízia je splatná až pri predaji nehnuteľnosti.

Aký je postup pri odkúpení nehnuteľnosti Vašou realitnou kanceláriou?
Základom je dohoda. Maklér sa príde na Vašu nehnuteľnosť pozrieť a ponúkne Vám za akú cenu Vašu nehnuteľnosť od Vás odkúpime. Pokiaľ dôjde k dohode, prídete do kancelárie a dohodnuté podmienky spíšeme v zmluve. Potom to už ide rýchlo, vyrovnáme Vaše dlhy, exekúcie a nájdeme Vám bývanie. Pokiaľ sa nedohodnete s maklérom na odkupnej cene, nič sa nedeje. Za obhliadku neplatíte a máte možnosť Vašu nehnuteľnosť zaradiť do našej ponuky. Formou sprostredkovania Vám budeme hľadať kupujúceho podľa Vašich podmienok.

Ak si vyberiem nehnuteľnosť, prečo musím zložiť finančnú zálohu na kúpu?
Záloha je jasný signál pre nás aj pre predávajúceho, že máte vážny záujem o kúpu nehnuteľnosti a že v danej veci budete konať. Vami vybraná nehnuteľnosť sa potom nebude ponúkať ďalším záujemcom.

Čo sa stane ak zložím zálohu na kúpu vo Vašej RK a banka mi neschváli úver?
Dôležité je dopredu si zistiť v banke Vaše reálne šance na získanie hypotéky. Pokiaľ sa aj napriek prísľubu banky stane, že Vám hypotéku neschvália, môžete využiť služby nášho hypotekárneho poradcu. Ten urobí maximum, aby ste získali hypotéku.

Máte ďalšie otázky? Pýtajte sa. Vaše otázky očakávame na realplus@realplus.sk